I Niedziela Wielkiego Postu
blog img
  1. Środą popielcową rozpoczęliśmy w Kościele okres Wielkiego Postu. To dobry moment by wyciszyć swoje serca, posłuchać co Bóg chce nam powiedzieć i przez modlitwę, post i jałmużnę nawrócić się do Pana Boga.
  2. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które odprawiamy po Mszy Świętej. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W każdą Niedzielę Wielkiego postu śpiewamy Gorzkie Żale, w Ocyplu po Mszy Świętej o 9.30 a we Wdzie o 11.00. Za udział w tym nabożeństwie, również możemy uzyskać odpust zupełny.
  4. W każdą środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy w łączności ze Mszą Świętą.
  5. W najbliższą środę dziękujemy Panu Bogu za dar Ojca Świętego Franciszka, wspominać będziemy jego szóstą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.
  6. W przyszłą Niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „Ad Gentes”
  7. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma, a w nim relacja ze święceń biskupich ks. Arkadiusz Okroja, nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji.
  8. W przyszłą niedzielę na godzinę 14.00 zapraszam radę parafialną z parafii Wda. Spotkanie w plebanii.
  9. Ruszyliśmy ze stroną internetową naszych parafii. Jest ona w budowie, tzn. trzeba nanieść jeszcze małe poprawki. Strona jest podzielona na dwie parafie, są tam aktualności, ogłoszenia, informacje kontaktowe oraz galeria. Zapraszam do zapoznania się z naszą stroną adres parafiawdaiocypel.pl