Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
blog img
  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w Polsce to również dzień dziękczynienia Bożej Opatrzności. Przed Kościołem zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie
  2. We wtorek młodzież naszych parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Msza Święta z udzieleniem sakramentu pod przewodnictwem Ks. Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny 16.00 w Kościele we Wdzie. Z tej racji nie będzie Mszy świętej w Ocyplu a we Wdzie intencja z wtorku została przeniesiona na czwartek.
  3. W piątek odwiedzę chorych naszych parafian; a po południu spowiedź w Ocyplu od 16.30 a we Wdzie od 17.30.
  4. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, w dni powszednie nabożeństwo czerwcowe w łączności ze Mszą Świętą wieczorną. Zapraszam na wspólną modlitwę.
  5. Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  6. Jest nowy nr Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma
  7. Komunikat księży biskupów naszej diecezji:

W reakcji na wiadomość o pożarze, który w nocy z 26 na 27 maja br. Strawił budynki  zakładu Iglotex w Skórczu, księża biskupi posługujący w diecezji  pelplińskiej, kapłani oraz wierni świeccy w duchu solidarności łączą się modlitewnie ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia. Ufamy, że dobry Bóg będzie wsparciem dla poszkodowanych oraz doda sił do odbudowy miejsca, które dawało pracę wielu rodzinom z terenu Kociewia.