III Niedziela Wielkiego Postu
blog img

Bardzo ważne

W związku z zaistniałą sytuacją i wprowadzeniem stanu epidemicznego, przypominam o dyspensie od uczestnictwa we Mszy Świętej dla osób:

  • Starszych
  • Dzieci i młodzieży szkolnej oraz ich opiekuna zgodnie z zaleceniem!
  • Osób chorych, które mają kaszel, katar i kichają lub źle się czują
  • Tych którzy boją się epidemii

Dla tych osób jest Msza Święta w TV lub Radio, a te osoby nie popadają w grzech.

Msze Święte w naszym kościele będą odbywać się według planu, bez zmian. Każdego dnia jest możliwość uczestnictwa w Eucharystii. Jedyną zmianą jest to, iż nie może być nas więcej jak 50 osób. Proszę również by ministranci nie przychodzili przez te dwa tygodnie na swoje dyżury.

Każdego dnia jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej, konfesjonały są zabezpieczone folią.

Każdego dnia o 20.30 na prośbę księdza Biskupa będę w Kościele odmawiał rożeniec święty bez udziału wiernych w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych oraz o pokój serca i łaskę nawrócenia.  Proszę parafian, aby w tym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.