Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu
blog img
  1. Dzisiejsza Niedziela nazywana jest Niedzielą Laetare (radości). Zbliżamy się do Świąt Wielkiej Nocy. To dobry czas by zweryfikować nasze ;ostanowienia, naszą drogę Wielkiego Postu.
  2. W piątek Uroczystość Św. Józefa, patrona Kościoła Świętego, to dzień modlitw za mężczyzn i ojców. Trwamy też w roku św. Józefa zapraszam do wspólnej modlitwy. Tego dnia mocą prawa ogólnego nie obowiązuję nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W przyszłą niedziele zapraszam rodziców dzieci I komunijnych na spotkanie we Wdzie o 11.
  4. Siłą wspólnoty parafialnej jest nasza modlitwa, indywidualna, czy wspólnotowa w naszym Kościele. Ale też ogromnym wsparciem są róże różańcowe parafii. Podejmują one każdego dnia modlitwę w naszych intencjach, własnych i Kościoła. To zaledwie jeden dziesiątek różańca dziennie. Zwracam się dziś do Was z prośbą, by zasilić grono naszych róż. To nie jest duży wysiłek a naprawdę ogrom łask dla was i Kościoła. Może ktoś się wacha, ale mocno zapraszam do tego grona modlitwy. Jeśli ktoś by chciał proszę podejść do mnie do zakrystii.
  5. W kościele w Ocyplu każdego dnia zapraszam na różaniec o 8.45.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta na nasze Wyższe Seminarium Duchowne.