Niedziela Trójcy Przenajświętszej
blog img
  1. Dziś Niedziela Trójcy Przenajświętszej, zarazem kończy się czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.
  2. Dziś nasza kolekta inwestycyjna, dziękuję za złożone ofiary.
  3. W sobotę 29 maja w Katedrze Pelplińskiej 10 diakonów przyjęło sakrament święceń, módlmy się za nich, niech wiernie idą za Jezusem Dobrym Pasterzem.
  4. W czwartek 3 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. To wielkie święto, kiedy z Najświętszym Sakramentem idziemy ulicami naszej wsi. Tym gestem chcemy wyznać naszą wiarę, chcemy zaprosić Pana Jezusa do naszej codzienności. Niech to będzie również dziękczynienie za wszelkie Boże łaski i Bożą opiekę. Wielu z nas chorowało na covid, wielu ciężko ale Pan Bóg ochronił nas od najgorszego. Za to bądźmy mu wdzięczni. Msze święte w tym dniu zostaną odprawione we Wdzie o 8.00 i 9.30. po Mszy św. o 9.30 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy, które bardzo proszę przygotować. W Ocyplu Msza św. o 12.00 i po jej zakończeniu procesja. Na procesję bardzo proszę Strażaków do niesienia krzyża i baldachimu, panie z Żywego Różańca do niesienia chorągwi.
  5. W piątek z racji oktawy Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne w Pierwszy Piątek spowiedź w Ocyplu od 16.30 a we Wdzie od 17.30. Chorych parafian odwiedzę w piątek do południa. W pierwszą sobotę we Wdzie o 9.00 różaniec i Msza św. w intencji róż różańcowych a w Ocyplu o 16.30 różaniec i Msza św.
  7. Od wtorku 1 czerwca po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – czerwcowe.
  8. W oktawie Bożego Ciała procesja po Mszy świętej wieczornej.
  9. Jest nowy nr Pielgrzyma.