Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
blog img
  1. Rozpoczęliśmy dziś Adwent, czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. W dobrym przygotowaniu naszych serce do Świąt pomocne będą roraty na które zapraszam tak dzieci jak i dorosłych. Już naszym zwyczajem jest to, iż wszyscy przynosimy lampiony, to symbol naszego czuwania. W Ocyplu roraty o 17.00 a we Wdzie o 18.00. Dzieci przynoszą serduszka ze swoim imieniem i nazwiskiem, każdego dnia nowe, to jest też znak, że uczyniliśmy dobry uczynek. Te serduszka będą wisiały na jednej choince, a każdego dnia będziemy losowali figurkę Matki Bożej, przy której w domu będziecie się modlić.
  2. Bóg zapłać za ofiary które przeznaczamy na cele inwestycyjne naszej parafii.
  3. W zakrystii można nabyć świece Caritasu duże w cenie 15 zł, małe w cenie 8 zł. Można również nabyć opłatek na stół wigilijny.
  4. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne, w pierwszy czwartek modlimy się o święte powołania kapłańskie. W piątek do południa odwiedzę chorych naszych parafian, a popołudniu spowiedź święta w Ocyplu od 16.30 a we Wdzie od 17. W sobotę we Wdzie o 9.00 Msza święta i różaniec w intencji róż różańcowych a w Ocyplu o 16.30 różaniec i Msza święte w intencji róż różańcowych.
  5. Po mszy świętej jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma.
  6. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem odbędzie się w IV niedzielę adwentu, czyi 18 i 19 grudnia. Jak w ubiegłym roku ksiądz będzie spowiadał całą niedziele. Przypominam i zachęcam do spowiedzi, każdego dnia przed Mszą świętą.
  7. W tym roku z wizytą duszpasterską będę szedł tradycyjnie, z błogosławieństwem do Waszych domów. Po nowym roku rozpocznę kolędowanie najpierw parafia Wda a następnie parafia Ocypel.
  8. Parafia Ocypel będzie miała nowy żłóbek, za co bardzo dziękuje, oraz za ofiary parafian na ten cel.