Ogłoszenia na IX Niedzielę Zwykłą
blog img
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec, szczególnie poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszedni po Mszy Świętej nabożeństwo czerwcowe.
  2. Bóg zapłać za przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy, dziękuję strażakom, różom różańcowym, dziewczynką sypiącym kwiaty, dzieciom I komunijnym, wszystkim dziękuje za pobożne przeżycie tej uroczystości. Trwamy w oktawie Bożego Ciała, procesja Eucharystyczna w dni powszednie do piątku włącznie po Mszy Świętej.
  3. W czwartek 6 czerwca świętujemy 25 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Pelplinie, wzywając jego wstawiennictwa modlić się będziemy za naszą diecezje. To też I czwartek miesiąca, polecać będziemy Panu Bogu prośbę o święte powołania kapłańskie i zakonne. W kościele we Wdzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00
  4. W I piątek miesiąca do południa odwiedzę chorych naszych parafian, a po południu spowiedź święta w Ocyplu od 16.30 a we Wdzie od 17.30.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, to święto patronalne w kościele we Wdzie. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
  6. W najbliższą niedziele 9 czerwca w parafii we Wdzie odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz 100 lecie parafii. Sumę odpustową o godzinie 11.00 sprawować będzie ks. biskup diecezjalny Ryszard Kasyna.

Po Mszy Świętej tradycyjnie zapraszamy na wspólne świętowanie przy stole w ogrodach plebanii. Proszę dzieci I komunijne w albach, dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji, strażaków do niesienia Krzyża i Baldachimu.

  1. Przypominam, że 20 lat od pochówku należy przedłużyć miejsce na cmentarzu zgodnie z ustawą o cmentarzach. Pieniążki z tych opłat przeznaczone są na wywóz i opłaty za śmieci, oraz co miesięczna dzierżawa kontenera.
  2. Zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.