Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
blog img
  1. Rozpoczynamy Adwent radosny czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszam na roraty, w Ocyplu o 17.00 a we Wdzie o 18.00, dzieci przychodzą z lampionami ale już też można powiedzieć, że mamy taką tradycję, iż dorośli również mają lampiony i zachęcam gorąco.
  3. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne, w pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek do południa odwiedzę chorych naszych parafian a po południu spowiedź w Ocyplu od 16.30 a we Wdzie od 17.30. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie przed Mszą Świętą.
  4. W pierwszą sobotę we Wdzie o 9.00 różaniec i Msza Święta w intencji róż różańcowych a w Ocyplu o 16.30 różaniec i Msza Święta.
  5. Sołectwo Smolniki i Wda organizuję konkurs na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową, jest to konkurs dla dzieci, prace należy przekazywać do 18 grudnia u pani Sołtys w świetlicy we Wdzie. Rozwiązanie konkursu i wręczenie nagród 21.12 w świetlicy we Wdzie. Informacje na Plakatach w gablocie.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, tego dnia podczas Mszy Świętej w Ocyplu dokona się duchowa adopcja dziecka poczętego, przez 9 miesięcy w intencji tego dziecka odmawia się jeden dziesiątek różańca, bardzo Was kochani zachęcam do tej modlitwy, a przez to naprawdę możemy uratować życie tych dzieci. Informacje wyłożone są z tyłu kościoła.
  7. Adwent to czas kiedy przygotowujemy się na Narodzenie Naszego Zbawiciela, to też czas dość zabiegany, przygotowania do świąt, ale chciałbym moi Kochani byśmy też pomyśleli o tych najbardziej potrzebujących i tak bardzo bezbronnych, małych dzieciach. Fundacja Małych Stópek zaprasza nas byśmy wzięli udział w świątecznej zbiórce „Paczuszka dla Maluszka”, dla dzieci uratowanych od aborcji, dzieci pozostawionych po porodzie w szpitalach. Potrzebne są artykuły higieniczne, pampersy, i to co niemowlakom konieczne. W Kościele w czasie Adwentu postawimy choinkę byśmy mogli te paczuszki tam zostawić.
  8. Jest nowy Pielgrzym i małego pielgrzyma