Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu
blog img
  1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i naszego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Tegoroczny adwent trwa tylko trzy tygodnie. Wykorzystajmy dobrze te dni by duchowo przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
  2. Od poniedziałku do piątku zapraszam na Roraty, w Ocyplu o 17.00 a we Wdzie o 18.00. Dzieci jak co roku przygotowują serduszka z dobrymi postanowieniami, by zabrać na jeden wieczór figurkę Matki Bożej. Przychodzimy z lampionami tak dzieci jak i zachęcam dorosłych. W tym roku roraty będziemy przeżywali razem ze świętym Franciszkiem z Asyżu.
  3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  5. Spowiedź Święta w naszej parafii, przed każdą Mszą Świętą, a przedświąteczna w niedzielę 17 grudnia w Ocyplu od 15.00 – 16.00 a we Wdzie od 16.00 do 17.00.
  6. Są do nabycia świece Caritasu duże w cenie 20 zł i małe w cenie 10 zł. oraz opłatek na stół wigilijny.
  7. Już od kilku lat włączamy się w akcje Fundacji Małych Stópek „Paczuszka dla maluszka” gorąco zachęcam również w tym roku, potrzebne są artykułu kosmetyczne dla malutkich dzieci. Prośba organizatorów by paczuszki przynosić do 20 grudnia.
  8. 9 grudnia w przyszłą sobotę w Skórczu organizowany jest I Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Rozpocznie się od 15.00 na Rynku w Skórczu. Informacje na plakatach w gablocie ogłoszeń.